نوشتن پایان نامه دکتری مدیریت

برای موفق شدن در انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت بازاریابی چه اصولی باید رعایت شود؟

 

برای موفق شدن در انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت بازاریابی چه اصولی باید رعایت شود؟

 

پایان نامه  و رساله دکتری فرایندی است که کل زحمات و بار علمی و عملی داشنجو را دو طول دوران تحصیل برای استاد راهنما و داوران مشخص می‌کند. دانشجویان تمامی رشته ها برای اینکه بتوانند مدرک تحصیلات تکمیلی خود را اخذ نمایند موظف به ارائه پایان نامه می‌باشند. پایان نامه و رساله دکتری یکی از دشوار ترین و چالش بر انگیز ترین پژوهش‌های دوران تحصیل تمامی دانشجویان دکتری به شمار می‌رود .

به دلیل حساسیت بالا و تاثیر بسزای پایان نامه بر روی آینده دانشجو از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و پروسه آماده سازی پایان نامه یکی از حساس ترین پروسه‌ها به شمار می‌رود. زیرا دانشجو می بایست نکات زیادی را در هنگام آماده کردن پایان نامه خود در نظر داشته و رعایت کند.

انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت بازاریابی از ظرافت و دقت بالایی برخوردار است که نکات کلیدی مهم در جهت افزایش کیفیت مقاله را دارا می‌باشد. اولین نکته از نکات تاثیرگذار برای تدوین پایان نامه و رساله دکتری که دانشجویان باید به آن توجه کنند و به هیچ عنوان آن را از یاد نبرند، ویرایش و اصول کار می‌باشد. پس دانشجویان می‌بایست از ابتدا تصمیم بگیرند که می‌خواهند از ابتدا این ظرافت‌ها و قواعد را در کار خود بگنجانند یا بعد از اتمام کار و یا حین کار.

یکی دیگر از نکات موثر در نوشتن پایان نامه و رساله که بسیار مفید است و زمان خیلی کمتری را از دانشجو میگیرد بهره مندی از سیستم خودکار فهرست نویسی در ورد است. تنظیم فاصله  بین خطوط و پاراگراف‌ها از دیگر نکات کاربردی ورد در نوشتن پایان نامه محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی روی کیفیت پایان نامه می‌گذارد. بدین منظور دانشجویان می‌توانند از سر برگ خانه وارد گروه پاراگراف شده و با کلیک بر روی گزینه فاصله پاراگراف و خط تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال نمایند.

نکاتی دیگر برای انجام رساله دکتری :

اکثر نکاتی که در نوشتن مقاله به کار می‌رود در نوشتن پایان نامه نیز صادق می باشد. اهداف یک پایان نامه بسته به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد ولی یک پایان نامه و رساله دکتری می‌تواند در یک و یا چند معیار زیر،صدق کند:

پایان نامه و رساله دکتری باید نشان دهنده این باشد که داشنجو تسلط کافی بر روی موضوع انتخابی را دارد. در انجام پایان نامه باید مدارکی آماده سازی شود تا نشان دهد دانشجو قادر به انجام تحقیقات پایه‌ای بوده است.پایان نامه باید به گونه ای نوشته شود که نشان دهد دانشجو تحقیقات متنوع و مختلفی را از منابع علمی مختلف انجام داده است. نوشتن رساله دکتری باید به گونه ای صریح و مستقیم باشد که هیج گونه ابهامی را برای خواننده ایجاد نکند.

پایان نامه در موارد زیادی با مقاله متفاوت بوده و دانشجو می‌بایست در این موارد دقت عمل زیادی به خرج دهد. از سری تفاوت ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک پایان نامه  و رساله دکتری متکی به خود است و خواننده را به مرجع دیگری برای حل جزئیات یا تحلیل های بیشتر، لینک نمی‌کند و تمامی جزئیات لازم در خود پایان نامه ذکر شده است. یک پایان نامه به صورت ترتیب کتاب نوشته شده و به فصل‌ها و بخش‌های کوچک تر تقسیم می‌شود. ممکن است پایان نامه یک دانشجو روی بیش از یک عنوان متمرکز شود.پایان نامه ها اغلب طولانی تر از مقاله ها می‌باشند. اولین خواننده پایان نامه استاد راهنما و داوران می‌باشند و این افراد با دقت و توجه بخصوص خود اقدام به خواندن پایان نامه می‌کنند.

قوانین انجام پایان نامه و رساله دکتری :

هر دانشگاه قوانین مخصوص خود را برای تدوین پایان نامه و رساله دکتری به دانشجو ارائه می‌دهد که عدم رعایت این قوانین ممکن است موجب رد شدن پایان نامه گردد.از سری قوانینی که در اغلب دانشگاه ها مشترک می باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صفحه عنوان پایان نامه و رساله، شامل اسم نویسنده، عنوان، دانشکده، نوع درجه و سال ارائه دانشجو باشد. توضیح مختصری در مورد اینکه این کار در درجه دیگری ارائه نشده است، داده شود. بیان حق چاپ و مالکیت معنوی اثر در صفحه اول پایان نامه درج شده باشد. بیان مختصری از خط مشی تحقیق نویسنده ارائه داده شود. لیستی از یادداشتها عنوان گردد. بیان یک سری تصدیق ها و هدیه‌ها در صفحات اول درج شده باشد. جدول محتویات پایان نامه،لیست شکل ها،لیست جدول های موجود در پایان نامه ذکر شده باشد.

دانشگاه‌ها پایان نامه های موفق قبلی را دارا می باشد که دانشجویان می‌توانند با مراجعه این بانک اطلاعاتی،پایان نامه خود را با پایان نامه های موفق موجود مقایسه کرده و تطبیق دهند.دانشجو می بایست دقت کند که قوانین ممکن است هر سال تغیر کرده و قوانینی جدید اضافه و یا حذف شده باشد. به دلیل اینکه پایان نامه و رساله دکتری وقت گیر است، تمامی اساتید راهنما برای دانشجویان توصیه می‌کنند که برای نوشتن پایان نامه هرچه زود تر شروع کرده و منابع علمی خود را آماده نمایند. چنانچه داشنجویان وقت کافی برای نوشتن پایان نامه و رساله دکتری با کیفیت را ندارند می‌توانند از طریق موسسات مختلفی که امروزه مشغول به نوشتن پایان نامه های مختلف هستند اقدام نمایند و پایان نامه خود را در زمان تعیین شده تحویل بگیرند.

سفارش آنلاین انجام پایان نامه و رساله دکتری :

همانطور که اشاره شد امروز افراد و موسسات زیادی در زمینه انجام پایان نامه و رساله دکتری در حال فعالیت هستند که شما می‌توانید به صورت آنلاین با آن‌ها ارتباط بگیرید. اما شما قبل از این که انجام پایان نامه و رساله دکتری خود را به این موسسات بسپارید، باید به خوبی راجب این موسسات تحقیق کنید و پس از اینکه مطمئن شدید. این موسسات می‌توانند یک پایان نامه و رساله دکتری با کیفیت به شما تحویل بدهند.

انجام پایان نامه خود را به آن‌ها بسپارید. سفارش آنلاین انجام پایان نامه و رساله دکتری برای شما مزایای بسیار زیادی خواهد داشت و در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد کرد، این موسسات، انجام پایان نامه‌های شما را در کمترین زمان ممکن به پایان می‌رسانند و کمترین هزینه‌ها را در قبال انجام باکیفیت‌ترین  پایان نامه‌ها و رساله‌های دکتری از شما می‌گیرند و این موضوع کاملا برای شما به صرفه خواهد بود. چون این پایان نامه‌ها و رساله‌ها بهترین نتایج را در نتیجه برای شما خواهند آورد.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *